Již půl roku jsem sháněla pro svého syna byt. Po několika neúspěšných pokusech jsem to už téměř vzdala. Po poslední zkušenosti s nejmenovanou realitní kanceláří a makléřem, který se honosí titulem realitní makléř roku (kdo tituly uděluje a za co raději nechci vědět), jsem se necítila jako zákazník dobře.  Měl sice profesionální jednání, ale strojené a nepřirozené, přišel s taškou plných certifikátů a hned dával vědět, kdo vlastně oproti mně je. Ale konečně jsem měla možnost alespoň prohlédnout si byt, o který jsem měla zájem. Od druhého, který jsme měli rovněž vyhlédnutý, mě odradil hned. Následovala absolutně neprůhledná aukce a poté zpráva, jak jinak, že naše nabídka nebyla ta nejlukrativnější. Mám své zásady, takže mi bylo jasné, že podobných aukcí se už účastnit nebudu, a i kdybych nabízela jakoukoli částku, stejně asi nebudu úspěšná.
A když už jsem to téměř vzdala, kliknu na nabídku nových nemovitostí, jak už bylo mým každodenním zvykem, a ejhle. Nový „byteček“ na Doubravce, který nabízela realitní makléřka, paní Martina Opatrná. Říkám si, že za zkoušku nic nedám, ale stejně jsem tomu dávala nulovou šanci. Na byt jsem se ozvala jako první, ale už vím, že to dnes nic neznamená. Paní Opatrná mi vyrazila dech, když mi oznámila, že se hned druhý den máme přijít podívat. A co víc, když mi řekla, že cena je skutečně konečná, že není zastáncem těchto neprůhledných aukcí a že si to nepřeje ani majitelka bytu. A protože skutečně chceme byt na bydlení, a ne jako investici, majitelka byla spokojená a do týdne jsme již podepisovali předkupní smlouvu. Pak už to šlo jako na drátku, žádná překážka, vše perfektně připravené. Jak už jsme byli zvyklí, stále jsme čekali na nějaký zádrhel, a ono, nic.
Nutno dodat, že paní Opatrná je naprosto upřímná, bezprostřední, na nic si nehraje a má férové jednání. Co řekne, to platí. To je pro mne skutečný realitní makléř roku. Kdybyste se na ni obrátili o víkendu nebo pozdě večer, nikdy vás neodmítne. S tou je prostě radost spolupracovat. Tak jak každého odradím od jedné nejmenované realitní kanceláře, tuto, a ještě s tak skvělou makléřkou jen doporučím.
Martino, ještě jednou Vám děkujeme za osobní přístup, ale i za profesionální jednání. Sedla jste nám moc i jako člověk a ráda se s Vámi ještě někdy uvidím.